Chorvatsko v létě

Chorvatské léto je typické tím, že bývá hodně suché a horké. Nezapomeňte si tedy zabalit dostatečné množství opalovacího krému, ať už se rozhodnete strávit dovolenou na pláži, chozením po památkách nebo návštěvou některého z národních parků.

Pokud si chcete užít relax při dovolené na pláži, vydejte se na pobřeží Chorvatska k Jaderskému moři. Slunce a pohodu si užijete také na ostrovech, které k Chorvatsku patří. Mezi ty nejznámější patří Pag, Hvar nebo Krk.

V Chorvatsku naleznete také velké množství národních parků. Mezi nejznámější patří Plitvická jezera. Největší hodnota a krása parku spočívá v šestnácti jezerech, které se vlévají jedno do druhého systémem vodopádů, a také výjimečnou bohatostí flóry a fauny. Je také zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud vás alespoň trochu zajímá historie, nelze nenavštívit město Dubrovník, které bylo ve středověku druhým nejdůležitějším městem u Jadranu hned po Benátkách. Jednou z nejcennějších památek jsou zachovalé hradby, ze kterých si můžete prohlédnout celé město ze shora. Další města, která stojí za návštěvu, jsou například Šibenik, Zadar nebo hlavní město Záhřeb.

Dá se tu ale dobře provozovat i pěší turistika. A to jak podél pobřeží na značených stezkách, tak i během trochu obtížnějších výstupů v okolních horách. Vhodný terén má například pohoří Gorski Kotar nebo Velebit se svou slavnou 100 km stezkou.

Sjednejte si cestovní pojištění on-line >>

Pula

PVZP - ryze česká komerční pojišťovna.
Na trhu jsme přes 20 let.